This user has no status.
This user has no status.
Active Member
Round 2 results (11-13 October):
Group A:
Sporting (1:0) 3:1 Bogoria Grodzisk (0:1)
1) Quadri Aruna 1:3 Han Chuaxi (11:9, 8:11, 9:11, 6:11)
2) Joao Monteiro 3:2 Pavel Sirucek (9:11, 11:8, 11:7, 12:14, 11:9)
3) Diogo Carvalho 3:2 Daniel Gorak (16:14, 9:11, 14:16, 11:4, 12:10)
4) Quadri Aruna 3:0 Pavel Sirucek (11:3, 12:10, 11:5)
Pontoise-Cergy (0:1) 0:3 Orenburg (1:0)
1) Marcos Freitas 1:3 Dimitrij Ovtcharov (10:12, 11:9, 5:11, 8:11)
2) Niagol Stoyanov 0:3 Jun Mizutani (5:11, 10:12, 9:11)
3) Can Akkuzu 1:3 Vladimir Samsonov (7:11, 10:12, 15:13, 9:11)
Group B:
Saarbrücken (1:0) 3:1 UMMC (1:0)
1) Patrick Franziska 3:0 Andrej Gacina (11:8, 11:7, 11:6)
2) Tiago Apolonia 3:0 Aleksandr Shibaev (13:11, 11:2, 11:7)
3) Bojan Tokic 0:3 Maharu Yoshimura (3:11, 12:14, 10:12)
4) Patrick Franziska 3:0 Aleksandr Shibaev (11:7, 11:7, 11:9)
Eslöv (0:1) 2:3 Chartres (0:1)
1) Xu Hui 1:3 Robert Gardos (5:11, 11:5, 6:11, 7:11)
2) Robert Svensson 1:3 Pär Gerell (7:11, 11:5, 5:11, 7:11)
3) Truls Möregårdh 3:2 Romain Lorentz (7:11, 11:3, 6:11, 11:6, 11:8)
4) Xu Hui 3:2 Pär Gerell (7:11, 7:11, 11:3, 11:8, 11:6)
5) Robert Svensson 0:3 Robert Gardos (9:11, 12:14, 3:11)
Group C:
Walter Wels (0:1) 0:3 Ostrava (0:1)
1) Cho Seungmin 2:3 Tomas Tregler (11:8, 9:11, 10:12, 11:7, 10:12)
2) Robin Devos 0:3 Panagiotis Gionis (5:11, 5:11, 10:12)
3) Zsolt Petö 0:3 Aleksandar Karakasevic (11:9, 1:11, 8:11, 5:11)
La Romagne (1:0) 0:3 Ochsenhausen (1:0)
1) Wei Shihao 2:3 Hugo Calderano (5:11, 6:11, 11:6, 13:11, 15:17)
2) Chen Tianyuan 2:3 Simon Gauzy (6:11, 15:13, 11:7, 11:13, 4:11)
3) Adrian Crisan 1:3 Joao Geraldo (8:11, 9:11, 11:7, 9:11)
Group D:
Dzialdowo (0:1) 2:3 Düsseldorf (0:1)
1) Wong Chun Ting 1:3 Kristian Karlsson (11:13, 11:8, 7:11, 3:11)
2) Wang Yang 0:3 Timo Boll (9:11, 7:11, 8:11)
3) Jiri Vrablik 3:2 Anton Källberg (11:4, 7:11, 7:11, 11:7, 11:4)
4) Wong Chun Ting 3:2 Timo Boll (14:12, 3:11, 1:11, 11:9, 11:8)
5) Wang Yang 0:3 Kristian Karlsson (8:11, 9:11, 11:13)
Roskilde (1:0) 0:3 Hennebont (1:0)
1) Zhai Yujia 1:3 Liam Pitchford (6:11, 4:11, 11:6, 9:11)
2) Laurens Tromer 2:3 Quentin Robinot (11:7, 12:14, 7:11, 11:8, 6:11)
3) Michael Maze 0:3 Cedric Nuytinck (8:11, 11:13, 6:11)
Next round: Wed 25 - Fri 27 October (Round 3)
Group A:
Sporting (1:0) 3:1 Bogoria Grodzisk (0:1)
1) Quadri Aruna 1:3 Han Chuaxi (11:9, 8:11, 9:11, 6:11)
2) Joao Monteiro 3:2 Pavel Sirucek (9:11, 11:8, 11:7, 12:14, 11:9)
3) Diogo Carvalho 3:2 Daniel Gorak (16:14, 9:11, 14:16, 11:4, 12:10)
4) Quadri Aruna 3:0 Pavel Sirucek (11:3, 12:10, 11:5)
Pontoise-Cergy (0:1) 0:3 Orenburg (1:0)
1) Marcos Freitas 1:3 Dimitrij Ovtcharov (10:12, 11:9, 5:11, 8:11)
2) Niagol Stoyanov 0:3 Jun Mizutani (5:11, 10:12, 9:11)
3) Can Akkuzu 1:3 Vladimir Samsonov (7:11, 10:12, 15:13, 9:11)
Group B:
Saarbrücken (1:0) 3:1 UMMC (1:0)
1) Patrick Franziska 3:0 Andrej Gacina (11:8, 11:7, 11:6)
2) Tiago Apolonia 3:0 Aleksandr Shibaev (13:11, 11:2, 11:7)
3) Bojan Tokic 0:3 Maharu Yoshimura (3:11, 12:14, 10:12)
4) Patrick Franziska 3:0 Aleksandr Shibaev (11:7, 11:7, 11:9)
Eslöv (0:1) 2:3 Chartres (0:1)
1) Xu Hui 1:3 Robert Gardos (5:11, 11:5, 6:11, 7:11)
2) Robert Svensson 1:3 Pär Gerell (7:11, 11:5, 5:11, 7:11)
3) Truls Möregårdh 3:2 Romain Lorentz (7:11, 11:3, 6:11, 11:6, 11:8)
4) Xu Hui 3:2 Pär Gerell (7:11, 7:11, 11:3, 11:8, 11:6)
5) Robert Svensson 0:3 Robert Gardos (9:11, 12:14, 3:11)
Group C:
Walter Wels (0:1) 0:3 Ostrava (0:1)
1) Cho Seungmin 2:3 Tomas Tregler (11:8, 9:11, 10:12, 11:7, 10:12)
2) Robin Devos 0:3 Panagiotis Gionis (5:11, 5:11, 10:12)
3) Zsolt Petö 0:3 Aleksandar Karakasevic (11:9, 1:11, 8:11, 5:11)
La Romagne (1:0) 0:3 Ochsenhausen (1:0)
1) Wei Shihao 2:3 Hugo Calderano (5:11, 6:11, 11:6, 13:11, 15:17)
2) Chen Tianyuan 2:3 Simon Gauzy (6:11, 15:13, 11:7, 11:13, 4:11)
3) Adrian Crisan 1:3 Joao Geraldo (8:11, 9:11, 11:7, 9:11)
Group D:
Dzialdowo (0:1) 2:3 Düsseldorf (0:1)
1) Wong Chun Ting 1:3 Kristian Karlsson (11:13, 11:8, 7:11, 3:11)
2) Wang Yang 0:3 Timo Boll (9:11, 7:11, 8:11)
3) Jiri Vrablik 3:2 Anton Källberg (11:4, 7:11, 7:11, 11:7, 11:4)
4) Wong Chun Ting 3:2 Timo Boll (14:12, 3:11, 1:11, 11:9, 11:8)
5) Wang Yang 0:3 Kristian Karlsson (8:11, 9:11, 11:13)
Roskilde (1:0) 0:3 Hennebont (1:0)
1) Zhai Yujia 1:3 Liam Pitchford (6:11, 4:11, 11:6, 9:11)
2) Laurens Tromer 2:3 Quentin Robinot (11:7, 12:14, 7:11, 11:8, 6:11)
3) Michael Maze 0:3 Cedric Nuytinck (8:11, 11:13, 6:11)
Next round: Wed 25 - Fri 27 October (Round 3)
Last edited: