This user has no status.
This user has no status.
Member
The 2015 Asian Cup will be held in Jaipur, India from 13-15 March! This will act as a World Cup qualification tournament for Asian players.
Full Schedule here: http://www.ttfi.org/app/webroot/eventquaImage/sMN_Schedule for Asia Cup.pdf
Xu Xin enters the tournament as the 1st seed.
Men's Seedings List:
1 XU Xin CHN
2 FAN Zhendong
3 MIZUTANI Jun JPN
4 CHUANG Chih Yuan TPE
5 NIWA Koki JPN
6 GAO Ning SIN
7 JOO Se Hyuk KOR
8 TANG Peng HKG
9 CHEN Chien An TPE (Cancelled according to ATTU)
10 KIM Min Seok KOR
11 JIANG Tianyi HKG
12 Achanta Sharath Kamal IND
13 GHOSH Soumyajit IND
14 Yang Zi SIN
15 Ali Omar Ahmed YEM
16 Noshad Alamyan IRI
Reserve Players: KIM Hyok Bong (PRK), KIM Nam Chol (PRK)
Women's Seedings List:
1 LIU Shiwen CHN
2 FENG Tianwei SIN
3 ZHU Yuling CHN
4 ISHKAWA Kasumi JPN
5 FUKUHARA Ai JPN
6 SEO Hyowon KOR
7 YU Mengyu SIN
8 LEE Ho Ching HKG
9 DOO Hoi Kem HKG
10 YANG Haeun KOR
11 CHEN I Ching TPE
12 GHATAK Poulmi IND
13 DAS Mouma IND
14 NATHANA Komwong THA
15 Aia Mohamed QAT
16 NEDA Shasavari IRI
Reserve: CHEN Szu Yu (TPE)
We can use this thread to share news/results/videos from this event!
If you have any links to results or live streaming please post here.
Full Schedule here: http://www.ttfi.org/app/webroot/eventquaImage/sMN_Schedule for Asia Cup.pdf
Xu Xin enters the tournament as the 1st seed.
Men's Seedings List:
1 XU Xin CHN
2 FAN Zhendong
3 MIZUTANI Jun JPN
4 CHUANG Chih Yuan TPE
5 NIWA Koki JPN
6 GAO Ning SIN
7 JOO Se Hyuk KOR
8 TANG Peng HKG
9 CHEN Chien An TPE (Cancelled according to ATTU)
10 KIM Min Seok KOR
11 JIANG Tianyi HKG
12 Achanta Sharath Kamal IND
13 GHOSH Soumyajit IND
14 Yang Zi SIN
15 Ali Omar Ahmed YEM
16 Noshad Alamyan IRI
Reserve Players: KIM Hyok Bong (PRK), KIM Nam Chol (PRK)
Women's Seedings List:
1 LIU Shiwen CHN
2 FENG Tianwei SIN
3 ZHU Yuling CHN
4 ISHKAWA Kasumi JPN
5 FUKUHARA Ai JPN
6 SEO Hyowon KOR
7 YU Mengyu SIN
8 LEE Ho Ching HKG
9 DOO Hoi Kem HKG
10 YANG Haeun KOR
11 CHEN I Ching TPE
12 GHATAK Poulmi IND
13 DAS Mouma IND
14 NATHANA Komwong THA
15 Aia Mohamed QAT
16 NEDA Shasavari IRI
Reserve: CHEN Szu Yu (TPE)
We can use this thread to share news/results/videos from this event!
If you have any links to results or live streaming please post here.