Selected results from Day 1 and 2 (7-8 November):
Men's Singles - Qualification Groups:
Romain Lorentz (WR #166) 4:1 Mattias Karlsson (#28) (11:8, 11:4, 11:8, 10:12, 11:9)
Bence Majoros (#227) 4:0 Michal Obeslo (#157) (11:8, 11:4, 11:2, 11:4)
Bence Majoros, (#227) 4:2 Quadri Aruna (#36) (6:11, 11:5, 13:11, 3:11, 11:2, 11:8)
Alexey Liventsov (#138) 4:0 Pär Gerell (#45) (12:10, 11:9, 11:5, 13:11)
Nandor Ecseki (#254) 4:1 Viktor Yefimov (#133) (11:8, 11:5, 11:8, 9:11, 11:9)
Nandor Ecseki (#254) 4:2 Gao Ning (#46) (11:9, 5:11, 4:11, 11:9, 11:8, 11:3)
Can Akkuzu (#123) 4:0 Achanta Sharath Kamal (#50) (11:8, 11:9, 12:10, 11:7)
Jon Persson (#109) 4:1 Jiang Tianyi (#61) (13:11, 15:13, 11:9, 4:11, 11:9)
Sathiyan Gnanasekaran (#102) 4:3 Ovidiu Ionescu (#65) (13:11, 8:11, 11:8, 3:11, 3:11, 11:8, 14:12)
Nils Hohmeier (#548) 4:2 Wang Yang (#66) (13:11, 6:11, 11:8, 4:11, 11:9, 11:9)
Soumyajit Ghosh (#95) 4:0 Quentin Robinot (#72) (11:4, 11:6, 11:8, 12:10)
Mizuki Oikawa (#91) 4:1 Joao Geraldo (#75) (11:9:, 6:11, 11:3, 13:11, 11:6)
Adrian Crisan (#91) 4:1 Anton Källberg (#75) (4:11, 11:5, 6:11, 10:12, 11:13)
Yuto Kizukuri (#90) 4:3 Kim Minseok (#77) (8:11, 11:4, 11:9, 11:9, 6:11, 6:11, 11:7)
Yu Ziyang (unranked) 4:3 Tomislav Pucar (#88) (11:7, 10:12, 10:12, 11:7, 5:11, 11:5, 11:6)
Yu Ziyang (unranked) 4:0 Kenta Tazoe (#78) (11:6, 11:4, 11:8, 11:8)
Zhou Kai (unranked) 4:2 Patrick Baum (#87) (10:12, 12:10, 11:7, 7:11, 11:8, 11:8)
Zhou Kai (unranked) 4:2 Kim Donghyun (#80) (11:1, 12:10, 11:6, 9:11, 10:12, 11:9)
Hunor Szocs (#83) 4:3 Steffen Mengel (#82) (11:9, 11:13, 11:13, 8:11, 11:9, 11:7, 11:1)
Women's Singles - Qualification Groups:
Nina Mittelham (WR #113) 4:2 Li Jie (#20) (6:11, 14:12, 7:11, 11:5, 11:8, 11:4)
Wang Yidi (unr) 4:0 Sakura Mori (#24) (11:9, 12:10, 11:6, 13:11)
Sheng Dandan (unr) 4:0 Zeng Jian(#25) (11:8, 11:5, 11:3, 11:4)
Yui Hamamoto (#29) 4:2 Zhang Rui (#94) (11:4, 8:11, 14:12, 11:6, 4:11, 13:11)
Cheng Hsien-Tzu (#79) 4:3 Tie Yana (#39) (6:11, 6:11, 11:5, 11:6, 9:11, 11:9, 11:4)
Mizuki Morizono 4:0 Yu Mengyu (#40) (11:4, 11:2, 11:7, 11:8)
Chen Ke (#66) 4:0 Choi Hyojoo (#47) (11:6, 11:7, 11:8, 11:8)
Britt Eerland (#64) 4:1 Sun Mingyang (#220) (11:4, 9:11, 13:11, 12:10, 11:9)
Sun Mingyang (#220) 4:0 Zhou Yihan (#48) (11:5, 11:5, 11:4, 11:7)
Minami Ando (#61) 4:0 Sabine Winter (#52) (11:7, 11:8, 11:9, 11:7)
Feng Yalan (unranked) 4:1 Suthasini Sawettabut (#60) (11:6, 11:1, 11:9, 9:11, 11:2)
Feng Yalan (unranked) 4:1 Minnie Soo Wai Yam (#53) (11:2, 12:10, 9:11, 11:6, 11:8)
WenJia (unranked) 4:3 Zhang Mo (#59) (12:14, 11:5, 10:12,11:5, 11:9, 7:11, 11:8)
Li Xiaodan (unranked) 4:2 Ni Xia Lian (#54) (11:7, 6:11, 11:8, 13:11, 8:11, 11:9)
Li Xiaodan (unranked) 4:3 Miyu Maeda (#58) (11:2, 1:11, 9:11, 9:11, 11:6, 11:7, 11:5)
Miyu Maeda (#58) 4:3 Ni Xia Lian (#54) (9:11, 11:6, 9:11, 11:7, 7:11, 11:8, 11:7)
Liu Xi (unranked) 4:0 Bernadette Szocs (#55) (13:11, 11:6, 11:8, 14:12)
Liu Xi (unranked) 4:1 Kyoka Kato (#57) (11:3, 9:11, 11:6, 11:4, 11:4)
Note: CNT players in yellow.