Men's Singles:
Day 1 (Fri 15 September):
Group A:
1) Fan Zhendong 2:3 Chen Chien-An (11:13, 7:11, 11:6, 11:9, 8:11)
2) Koki Niwa 3:2 Ho Kwan Kit (11:8, 10:12, 11:3, 14:16, 11:4)
3) Fan Zhendong 3:1 Koki Niwa (11:8, 11:8, 8:11, 12:10)
4) Chen Chien-An 3:2 Ho Kwan Kit (9:11, 11:4, 7:11, 11:8, 11:5)
5) Koki Niwa 3:0 Chen Chien-An (13:11, 12:10, 11:4)
6) Fan Zhendong 3:0 Ho Kwan Kit (13:11, 16:14, 11:3)
Standings:
1) Koki Niwa (2:1, games 4:3)
2) Fan Zhendong (2:1, games 5:4)
3) Chen Chien-An (2:1, games 3:5)
4) Ho Kwan Kit (0:3)
Group B:
1) Wong Chun Ting 1:3 Jeong Sangeun (17:15, 9:11, 5:11, 9:11)
2) Chuang Chih-Yuan 3:1 Noshad Alamiyan (4:11, 14:12, 11:3, 11:7)
3) Wong Chun Ting 0:3 Chuang Chih-Yuan (4:11, 3:11, 4:11)
4) Jeong Sangeun 3:2 Noshad Alamiyan (9:11, 12:10, 11:8, 9:11, 12:10)
5) Chuang Chih-Yuan 3:0 Jeong Sangeun (11:3, 11:9, 14:12)
6) Wong Chun Ting 2:3 Noshad Alamiyan (11:7, 5:11, 11:6, 10:12, 6:11)
Standings:
1) Chuang Chih-Yuan (3:0)
2) Jeong Sangeun (2:1)
3) Noshad Alamiyan (1:2)
4) Wong Chun Ting (0:3)
Group C:
1) Jun Mizutani 3:2 Lin Gaoyuan (9:11, 9:11, 11:6, 11:4, 11:9)
2) Lee Sangsu 3:0 Achanta Sharath Kamal (11:5, 11:7, 11:9)
3) Jun Mizutani 3:0 Lee Sangsu (11:5, 11:8, 11:8)
4) Lin Gaoyuan 3:0 Achanta Sharath Kamal (11:1, 11:6, 11:3)
5) Lee Sangsu 0:3 Lin Gaoyuan (9:11, 8:11, 9:11)
6) Jun Mizutani 3:1 Achanta Sharath Kamal (11:5, 11:3, 8:11, 11:8)
Standings:
1) Jun Mizutani (3:0)
2) Lin Gaoyuan (2:1)
3) Lee Sangsu (1:2)
4) Achanta Sharath Kamal (0:3)
Group D (Continental Cup):
1) Harmeet Desai 2:3 Nima Alamian (6:11, 8:11, 11:8, 11:9, 10:12)
2) Padasak Tanviriyavechakul 2:3 Abdulaziz Al-Abbad (4:11, 8:11, 11:6, 11:9, 5:11)
3) Harmeet Desai 2:3 Padasak Tanviriyavechakul (11:5, 11:6, 4:11, 9:11, 4:11)
4) Nima Alamian 3:0 Abdulaziz Al-Abbad (11:5, 11:7, 11:7)
5) Padasak Tanviriyavechakul 2:3 Nima Alamian (11:8, 7:11, 2:11, 11:8, 6:11)
6) Harmeet Desai 3:0 Abdulaziz Al-Abbad (11:6, 12:10, 11:7)
Standings:
1) Nima Alamian (3:0)
2) Harmeet Desai (1:2, games 5:3)
3) Padasak Tanviriyavechakul (1:2, games 5:5)
4) Abdulaziz Al-Abbad (1:2, games 3:5)
Day 2 (Sat 16 September):
Challenge KO (A3, B3, C3 and D1):
Noshad Alamiyan (B3) vs Lee Sangsu (C3) (10:30)
Nima Alamian (D1) vs Chen Chien-An (A3) (10:30)
Quarter-finals:
Koki Niwa (A1) vs ?? (13:15)
Lin Gaoyuan (C2) vs Jeong Sangeun (B2) (12:30)
Jun Mizutani (C1) vs Fan Zhendong (A2) (12:30)
Chuang Chih-Yuan (B1) vs ?? (13:15)